Vlasy,účesy,starostlivosť

Ako sa starať o vlasy?

Krásne a zdravé vlasy sú jedným zo základných prvkov vášho dokonalého vzhľadu a sú veľmi dôležité pre celkový pocit spokojnosti s vlastným výzorom. Ponúkame vám naše rady, ktoré vám pomôžu rýchlo a jednoducho urobiť pre vaše vlasy maximum a vyhnúť sa najčastejším chybám.

Čo vašim vlasom prospieva:

 • umývanie, keď je to potrebné, dokonca aj každý deň, pri rýchlo mastnejúcich vlasoch
 • šampóny s neutrálnym PH, ktoré nedráždi pokožku – zdravá pokožka znamená zdravé vlasy
 • oplachovanie vlasov po umytí studenou vodou, uzatvára povrch vlasu
 • zopár kvapiek citrónovej šťavy pri poslednom oplachovaní vlasov im dodá lesk
 • podstrihávanie každých 6-8 týždňov vlasy posilní, zbavíte sa tak suchých a rozdvojených končekov
 • pri dlhých vlasoch - vmasírovanie malého množstva vlasového séra do končekov
 • aplikovanie vlasovej masky raz týždenne
 • masírovanie pokožky hlavy pri umývaní – zlepšuje to jej prekrvenie
 • udržiavanie čistej kefy, či hrebeňa
 • používanie špeciálnych prípravkov na farbené vlasy, ale nie nadmerné, lebo sa budú rýchlo mastiť!
 • dostatočný prísun vzduchu pre vlasy
 • strava bohatá na zinok, železo, proteíny, síru a vitamíny skupiny B

10 zlatých pravidiel pre krásne vlasy

1. Základom starostlivosti je správny šampón

Správna starostlivosť sa vždy začína pri umývaní. Nevhodne zvolený šampón môže sťažiť úpravu vlasov, tie sa potom môžu ľahšie mastiť alebo môže byť obtiažne dosiahnuť ich objem, lesk a pod. Výber prípravkov najlepšie konzultujte s kaderníkom, väčšinou pozná vaše vlasy najlepšie. A počítajte s tým, že samotný šampón nestačí, dôležitá je tiež následná starostlivosť (kondicionér, balzam, kúra ...).

2. Kondicionér nevynechávajte!

Kondicionér uzatvára po umytí kutikulu vlasu a zanechá vlasy poddajné, hebké, lesklé, ktoré sa navyše nezamotávajú.

2. Vlasy vždy dôkladne opláchnite!

Nevymyté zvyšky prípravkov môžu spôsobiť vznik lupín alebo iných problémov spojených s pokožkou hlavy. Navyše sa vlasy môžu viac mastiť, účes nedrží, rýchlejšie plihne a chýba mu lesk.

4. S mokrými vlasmi opatrne!

Mokré vlasy sú veľmi zraniteľné a náchylné na poškodenie. Nešetrné zaobchádzanie s mokrýmivlasmi je po usušení viditeľné voľným okom - vlasy sú „chlpaté“, pretrhané, viac sa lámu. „Preto v žiadnom prípade nechoďte spať s mokrými vlasmi, pri česaní ich nenapínajte silou, nespínajte ich do pevnej gumičky či sponky – môžu sa polámať. A mokré vlasy tiež nefrotírujte, ale po umytí vlasy zľahka vytlačte a zabaľte do uteráka.

5. Chráňte vlasy pred slnkom

Zviažte ich do uzla na temene a votrite do nich malé množstvo vlasovej kúry, ktorá ich ochráni a súčasne hydratuje.” Používajte tiež prípravky obsahujúce UVA/UVB filtre a doprajte im intenzívnu regeneráciu.

6. Menej znamená viac

Vlasy je veľakrát nutné umývať častejšie, najmä ak sa vám mastia, nedržia, sú plné prachu a pod. Umývajte si ich pokojne denne, ale používajte len kvalitné prípravky a v primeranom množstve. „Na prvé umytie stačia asi dve čajové lyžičky šampónu (podľa dĺžky vlasov). Šampón vo vlasoch nechajte len nevyhnutný čas – vlasy jemne premasírujte. I keď sa pri prvom umytí väčšinou bohatá pena nevytvorí, šampón určite rozpustil mastnotu a  nečistoty. Vlasy opláchnite a na druhé umytie aplikujte len asi lyžičku šampónu a postupujte rovnakým spôsobom. Ak vlasy umývate každý druhý deň, stačí iba jedno šampónovanie.

7. Nie je hrebeň ako hrebeň

Hrebeň či kefa je súčasťou správnej starostlivosti o vlasy. Nevhodná kefa vlasy často spretrhá, nerozčeše a navyše i ťahá, čo je veľmi nepríjemné. Najvhodnejšie je používať kefy z prírodných štetín, ktoré sú šetrnejšie k vlasom, dokonale vlasy uhladzujú a hodia sa i na fénovanie či úpravu vlasov. Nech používate akúkoľvek kefu alebo hrebeň, udržujte ich stále čisté.

8. Pozor na horúci vzduch

Spôsob sušenia a vysúšania tiež ovplyvňuje kvalitu vlasov. Fúkanie príliš horúcim vzduchom nie je vhodné, lebo presušuje vlasy. Po fénovaní doprajte vlasom tzv. “studený šok” – prefúkajte vlasy prúdom studeného vzduchu, ktorý uzavrie ich povrch a vlasy tak získajú neuveriteľný lesk a prirodzený vzhľad.

9. A čo gumičky?

Copíky a vrkôčiky patria k obľúbeným účesom, ale stiahnutie gumičkami na celý deň vlasom škodí – vlasy príliš utiahnu, čo sa môže prejaviť tým, že vlasy „bolia“. Navyše môžu byť prelámané a pretrhané. „Na dlhé vlasy preto používajte gumičky látkové alebo froté, v žiadnom prípade nie obyčajné gumové. Zabránite tak lámaniu a trhaniu vlasov.

10. Pravidelne navštevujte kaderníka

Viac tu:
https://www.google.sk/search?q=vlasy+a+učesy+postup&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=q6w_U8u-E-Oj4gSm74GgDg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=655#q=u%C4%8Desy+postup&tbm=isch&facrc=_&imgdii=U9VVR-vX7mcCIM%3A%3BV8dg9qeZBvuXUM%3BU9VVR-vX7mcCIM%3A&imgrc=U9VVR-vX7mcCIM%253A%3BmW2SUNZs42U_NM%3Bhttp%253A%252F%252Ffiles.citatyzozivota.webnode.sk%252F200000123-d931eda2bf%252F4664203afa_73716529_o2.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fcitatyzozivota.webnode.sk%252Fnews%252Fuces-nini-%252F%3B300%3B300
 
 
 
https://www.google.sk/search?q=vlasy+a+učesy+postup&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=q6w_U8u-E-Oj4gSm74GgDg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=655#q=u%C4%8Desy&tbm=isch&imgdii=U9VVR-vX7mcCIM%3A%3BV8dg9qeZBvuXUM%3BU9VVR-vX7mcCIM%3A